Rizika užívání počítače

Počítače využíváme v moderním světě skoro ve všech oblastech našeho života. Slouží nám například k zjednodušení práce. Užíváme, je ale i pro běžný život, například pro spojení komunikace s našimi blízkými, kteří se nachází delší vzdálenost od nás. Počítače ale mají v dnešní době i zábavnou úlohu, to znamená, že se na nich dají hrát různé hry a tak dále. Tím, že je počítač pravidelně využíváme, podstupujeme i určitá rizika. Společně se dnes podíváme, jaká rizika nám při užívání počítačů můžou hrozit a na co si dát pozor. 

Počítač a myš

Riziko viru 

Hlavním rizikem při užívání počítače a celkově internetové stránky je ten, že můžete chytit do počítače vir. Počítačových virů je velká spousta a tvoří se stále nové, protože podvodníci vymýšlí stále nové druhy, proti kterým ještě třeba ani neznáme řešení. Záleží na tom, jaký druh počítačového viru do vašeho zařízení chytíte. Každý vir vám může způsobit něco trošku jiného. Některé viry jsou schopné vám třeba například odblokovat hesla a dostat se tak do soukromých účtů. Další druhy virů jsou například navrženy tak, aby vám prostě vaše zařízení poničily. Každý z podvodníků, který vir vytváří, k tomu má nějaký důvod. 

Notebook a mobil

Nechtěný obsah 

Při využívání počítače a internetu jako takového můžeme narazit na stránky, které úplně nechceme. Tento problém může nastat hlavně v případě, kdy počítač využívají naše děti. Jak sami dobře víte, stačí kolikrát pár kliknutí a jsme na stránkách, které opravdu vidět nechceme. Tohle se dá ale často vyřešit jednoduchou záležitostí. Stačí si v internetovém prohlížeči nastavit a blokovat slova, které nechcete, aby vaše dítě nebo kdokoliv z rodiny mohl vyhledat. Tohle se nejčastěji týká například nějakých lechtivých či násilných obsahů. Blokovat se takto dají například i reklamy, které nechcete, aby vám znova a znova vyskakovaly.