Moje móda

Móda tady byla už v dávných dobách a je tady dnes. Ovšem ale úplně jiné podobě. Jak jistě víme, tak třeba například před tři sta lety byla móda úplně odlišná, než je nyní v tomto se všichni shodneme. A možná bychom se i docela nasmáli, kdybychom viděli, co se tehdy nosilo. Asi bychom to dnes nazvali pytel nebo něco podobného. A proto jsem byla velmi ráda, když se mohla se svým přítelem jet do muzea odívání. A musím říct, že jsem byla opravdu překvapená a uchvácená. Strašně se mi to líbilo. Celé muzeum bylo pokryté různými šatstvy a oblečení lidí. Musím říct, že se mi líbily dokonce i ty oblečení z juty.

Mám ráda novinky.

Dokážete si představit, co to vůbec dalo za práci takové oblečení udělat? Anebo nějaké obrovské róby, které se nosily na zámcích? Já jsem si zkoušela obléct napodobeninu, a právě v tom muzeu. A byla jsem docela v šoku, když jsem zjistila, že například nějaké královské šaty vážily i dvacet kilo. Tohle muselo být opravdu hrozné. Nevím jak vy, ale já nevím, jestli bych si troufla tohle to opravdu celý den nosit.

Ráda se oblékám.

Nosit a na sobě dalších dvacet kilo? Vůbec nevím, jestli bych tohle zvládla. A taky jsem si řekla, že můžeme být rádi, že nám se móda odlehčila a máme módu takovou, jakou máme dnes. Ovšem ale časy se mění. To, co bylo moderní před padesáti lety, není moderní dnes. A tak jak všichni víme, tak móda se vrací a točí se dokolečka. Pamatuji si, že v devadesátých letech byly populární zvonáče. Potom už byly pasé a nyní už zase přicházejí do módy. Máme dvacáté první století a já si myslím že džínové bundy a zvonáče zase budou kralovat tomuto období. Nebo vy si myslíte něco jiného? Jaká móda se vám líbí? Někomu se právě líbí jenom retro móda a někdo je zase celý blázen do těch nejnovějších módních kousků. Já jsem taková na půli cesty. Ráda kombinuji retro a novinky módy.