Posviťte si na nejčastější chyby při cvičení

Každé cvičení a pohyb má svá pravidla, která byste měli dodržovat a také byste se měli vyvarovat některých chyb, které snižují efektivitu cvičení a mohou způsobit i zdravotní problémy. V článku vám představíte některé z častých opakujících se chyb, které lidé dělají při cvičení.

1.       Špatné kardio a rozehřátí těla
Před každým tréninkem je velmi důležité zahřát svaly, tzn. zařadit před cvičení kardio, popř. lehčí trénink, který vaše tělo připraví na fyzickou zátěž. Mnoho lidí tuto část hodně zanedbává, přitom se jedná o základ úspěchu při hubnutí a zvyšování fyzické kondice. Součástí by mělo být i dynamické protažení, které společně s rozehřátím snižuje riziko zranění.

2.       Nedodržení pitného režimu
Pitný režim je důležitý během celého dne, ale během tréninku byste měli na doplňování tekutin myslet dvojnásob. Může se totiž stát, že své tělo dehydratujete, a to třeba o tom ani nebudete vědět, jen se budete cítit unaveněji a svaly vás budou bolet. Jednou z příčin může být právě špatný pitný režim během tréninku.

Mnoho lidí také volí špatné tekutiny při sportu. Rozhodně se nedoporučují žádné sladké limonády či džusy a šťávy, nejlepší je pramenitá voda nebo voda z kohoutku – ta přirozeně tělo hydratuje. Po sladkém pití máte ještě větší pocit žízně, navíc obsahuje mnoho cukrů, což není během cvičení zrovna to pravé ořechové.

3.       Myslete na správné dýchání
Zadržování dechu při cvičení není to správné ořechové. Jenže svaly, které jsou zapojeny do fyzické zátěže, potřebují přísun kyslíku. Takže zadržování dechu může způsobit značné problémy, například omdlení. Ve fitnesscentru vám se správným dýcháním poradí, u cvičení doma je to poněkud složitější. Pokud cvičíte podle videí, najděte si takové, kde lektorka komentuje i dech, popř. zkuste pohledat návod o tom, jak při tréninku správně dýchat.

Tyto nejčastější chyby se u sportovců projevují, myslete na to, abyste je co nejvíce eliminovali. Nejde jen o neefektivní trénink, kvůli špatnému cvičení můžete také přijít ke zranění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup