Hurá do vody

Právě nyní je čas kontrolovat, zda náš bazén přes zimu neutrpěl újmu. A pokud ho ještě nemáte, neváhejte. Ne, že by bazény v létě nebyly, ale budou dražší a ne o málo, nebude takový sortiment a navíc nebude vše tak rychlé jako nyní. Právě v této jarní době se bazény a vše potřebné k jejich provozu kupuje nejlépe. V létě je to na poslední chvíli a nevýhody jsou již výše popsány.

K provozu ještě budete potřebovat pár věcí. Rozhodně je nepodceňujte, nebo budete mít za týden místo vody něco zeleného a nelibě páchnoucího. Ne, že by chlor nějak voněl, ale zaručuje naprostou čistou vodu prostou baterií, takže na něj nenadávejte, ale kupujte a přidávejte do vody potřebné množství.

voda

S chlorem se to má tak, že je ho spousta druhů a spousta možností dávkování. Pokud nevíte jak, ptejte se. Tam, kde budete chemii do bazénu kupovat, jsou odborníci a jsou na otázky připraveni. Je vysoce pravděpodobné, že vám místo chloru doporučí chlorové tablety. Jaké mají výhody s od nich rovněž dozvíte. Zde se jen dočtete proč to dělat.

děti

Ve vodě jsou klasické nečistoty, tedy to co tam zanese vítr a koupající se osoby. To seberete síťkou a zbytek zařídí filtrace. Jenže ta zachytí pevné částice jen do určitého rozměru a zde se bavíme o mikrometrech. Menší rozměry filtrace nezachytí. Sinice a podobné nepříjemnosti filtrem v poklidu projdou. Na ně musíme útočit právě chlorovými tabletami. Ty zatočí jak s bakteriemi tak se sinicemi. A vy máte zajištěnou čistou vodu, ve které uvidíte až na dno bazénu. Zabezpečíte si tak koupáníčko v klidu a pohodě a nebudete se muset strachovat o zdraví. Ano, ony ty sinice a bakterie dokážou se zdravím člověka hodně zamávat. A proto budiž chemie v tomto případě pochválena. Kýžené tablety si můžete objednat přímo zde v tomto článku když si kliknete na modrý text výše. Je to takzvaný odkaz a ten vás nasměruje přímo do obchodu a s těmito věcmi. A vy si můžete v klidu doma vybírat.