Letní dovolená

Když jsem sháněla některou pěknou, ale taky docela levnou dovolenou, kam bych mohla se svým šestiletým synem, tak jsem vůbec nemohla přijít. Nejhorší ale na tom bylo, že já jsem se v tom vůbec nevyznám. Vždycky to po mě chtělo nějakou předběžnou rezervaci, kde jsem potom měla zaplatit nějakou zálohu, což vyšlo v mém případě asi vždycky nad tři tisíce korun. Jenomže já se v tom vůbec nevyznám. Sice mi říkají, že mi pošlou nějaké potvrzení o záloze na dovolenou, ale já jsem taková strašně opatrná, že se bojím poslat někam peníze dopředu. I když je to velice ověřená stránka, se kterou už můj otec dvakrát cestoval a byl na dovolené.

Mám ráda písečné pláže.

Můj otec totiž jezdí Dvakrát ročně na dovolenou. A to hlavně do Egypta anebo do Itálie. To já, protože se učím italsky, tak jsem si taky chtěla někam do Itálie, ale opravdu se v tom nevyznám. Opravdu ani nevím, co bych dělala, kdybych si někde zarezervovala nějaký pobyt třeba na týden se synem. Ale jak bych se tam potom dostala? Oni tam když píšou, že se na tuto dovolenou musím dostat vlastní dopravou.

Ráda cestuji za mořem.

Jenomže já nemám auto a vůbec se nevyznám v tom, jak a čím bych měla jet. A to vlakem anebo autobusem? Takže jsem si řekla, že se dám alespoň ještě týden oddych, než si pořádně rozmyslím, jakou dovolenou bych nakonec chtěla. A možná se domluvím s otcem, který jede v srpnu na dovolenou do Itálie, že bych možná jela s nimi a s jeho přítelkyní. Uvidím, co a jak to celé dopadne, ale každopádně se synem nechceme zůstat už zase další rok doma. Synovi je šest let, a ještě v životě nebyl se mnou u moře. Takže bych chtěla, aby syn už konečně poznal, jaké to je být u moře. Taky musím hledat tak, aby tam bylo hlavně využití pro děti, syn je velmi akční a vyhledává hlavně prolézačky a podobně, takže tohle je hodně důležité, aby se tam synovi moc líbilo.