Postel z masivu 120×200 – výhodná investice do budoucnosti


Montážní prvky – největším úskalím při pořizování nábytku je jeho velikost s ohledem na stěhování. Naštěstí se tomu přizpůsobují i výrobci, kteří musí zaplnit efektivně skladové prostory a je i pro ně výhodnější vyrábět nábytek jako stavebnice. Montáž bývá velmi snadná a zvládne ji prakticky každý alespoň trochu zručný muž.
spací místnost
Ovšem právě zde dochází k největšímu úskalí moderních výrobků. Zakoupíte-li totiž komplet sestávající z dřevotřískových desek, musíte počítat s tím, že při častějším přenášení, demontáži a stěhování se spojovací prvky budou uvolňovat. Lisovaná deska nemá zkrátka ve spojích patřičnou pevnost, ty se rozviklají, zvětší svoje rozměry a velmi obtížně se pak sjednává náprava.
Návratnost investice – vybavení nábytkem patří k finančně nejnáročnějším položkám v domácnosti, přesto nejde o závratné sumy, které by nebyly dostupné. S ohledem do budoucna se však vyplatí vybírat jej poměrně pečlivě, a sice jaký styl nám vyhovuje, barva, tvarové řešení, praktičnost, sladění k interiéru. U masivního dřeva máte takříkajíc jistotu, že zůstane jako nový dlouhou dobu, a že vás s největší pravděpodobností i přežije. Pamatujte také na to, že postel z masivu 120×200 je extrémně zatěžovaným výrobkem zejména ve spojích, které musí být pevné a stabilní. Časté převracení dvou osob na lůžku, jejichž hmotnost přerůstá přes 70 kg, způsobuje značné rázové namáhání, nehledě na to, že v posteli nejen spíme, ale provádíme ta nejpříjemnější tělesná kondiční cvičení v partnerském objetí.
nápisy na polštářích
Ekologie – opracování surového dřeva je stále jednou z nejméně zatěžujících operací pro životní prostředí a je dobře, že se lidé zajímají i o toto hledisko. Povrchová úprava se dnes obvykle provádí vodou ředitelnými a zdravotně nezávadnými laky a lazurami, jde tedy o šetrnější způsob výroby nábytku, než u lisovaných desek z dřevěného odpadu spojovaných syntetickými pryskyřicemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup