Živý tvor v rodině

Snad každá rodina někdy vlastnila nějakého živého tvorečka. I když v domácnostech vévodí především psi a kočky, tak svoje místo zaujímají i jiná zvířátka, která se stávají miláčky. Dnešní možnosti jsou daleko pestřejší, než tomu kdysi bývalo. Mnoho rodin si pořizuje exotické druhy a to nejen papoušky, ale i ostatní ne zcela oblíbené živočichy. Je pravdou ať je to oblíbený druh nebo ne, stále je to živý tvor a potřebuje maximum péče, kterou mu musíme poskytnout. Samozřejmě mezi základní bude patřit vyhrazený prostor. Akvárium, terárium, klec nebo zkrátka něco, kde bude zvířecí miláček vědět, že zde nalezne svoje zázemí a také základní potřeby pro přežití.
papoušek v kleci

Vybavujeme zvířecí domov

V dnešní době není tak složité poskytnout do zvířecího bytečku různé doplňky. Je jich skutečně na trhu dostatečné množství, a pokud je budeme nakupovat v kamenných nebo prověřených zvířecích internetových obchodech, tak nemusíme mít obavy o jejich certifikaci a bezproblémové užívání. Podle druhu zvířete kupujeme vhodné klece nebo jiné konstrukční prvky. Samozřejmě je dobré si o daném druhu jedince, kterého jsme se rozhodli chovat, zjistit co nejvíce potřebných informací. Podle toho jeho domov vybavujeme vhodnou podestýlkou, hracími prvky, ale také prostorem a potřebami na základní přežití, což je potrava. Vhodné misky a napáječky na vodu rozhodně patří mezi pořizovací základní věci.
zakrslý králík s rolničkou

Bez vody to nepůjde

Dostatek tekutin je nezbytnou součástí každého živého tvora. Bez nich by nikdo dlouho nepřežil. Proto je dobré se zaměřit na správné napáječky. Mnohdy stačí pouhá miska, ale hlodavci ocení jiný druh pítka, než například malé křepelky. Velký výběr napáječek nám poskytne vybrat nejen správný tvar, ale dokonce i barvu, která nám pak může vhodně doplnit celkový vzhled. Ať si vybereme jakýkoliv druh a provedení, je vždy dobré mít na paměti, že voda se musí vyměňovat a podávat čerstvá.