Pes ve městě

Najdeme je v každém městě, a ne vždy jsme z nich nadšení. Z koho? Z pejskařů.

Pochopitelně to nedělají všichni majitelé pejsků, ale někteří z nich způsobují ve městě problémy.

Hlučný pes.

Pokud váš soused vlastní psa, kterému se v bytě moc nelíbí, je tu velký problém. V momentě, kdy páníček opustí byt, může pes začít štěkat, a to je pro sousedy skutečně nepříjemný zvuk. Pes, který proštěká za vaší zdí celou noc, to je problém, který byste měli okamžitě s majitelem psa začít řešit. Psa lze podrobit výcviku, aby si zvykl být sám a hlavně, být v bytě sám a neštěkat. Nejen v noci, ale o přes den se v domě mohou vyskytovat sousedé, kteří potřebují klid, aby se např. vyspali po noční směně, a pokud bude v domě štěkat pes, dojde k závažnému narušení sousedských vztahů.

pes

Pes bez vodítka.

Chodíte s dětmi do parku a v něm pobíhají volně psi? Tohle je na zavolání městské policie. Ano, samozřejmě, že pes se potřebuje volně vyběhat, ale ne na veřejném prostranství. V některých městech jsou určené plochy s volným pohybem psů, kam samozřejmě nechodí ostatní lidí na procházky.

Pes na vodítku.

Ale i pes přivázaný na vodítku může způsobit vážnou nehodu. A to, pokud s uvázaným psem chodí jeho páníček po cyklostezce a pes se těsně před projíždějícím cyklistou rozhodne zkřížit mu cestu. Cyklista s největší pravděpodobností udělá přes vodítko kotrmelec a přistane tvrdě na zemi.

pes

Exkrementy.

Tuhle kapitolu asi nemusíme ani rozvádět. S hromádkami se setkáváme všude po městě, na chodnících, ale bohužel i v trávě a pokud se okolo svého panelového domu staráte sami o trávník a sekáte ho třeba benzínovou sekačkou, určitě o tom víte taky své.

Když už se rozhodnete si do bytu pořídit psa, měli byste zvážit jaké plemeno si vybrat, nechat si poradit chovatelem např. akita inu cena Kenichiai, zda se hodí do stísněného prostotu bytu nebo by raději běhat na zahradě.