Mobilní telefon či notebook? Jak o ně pečovat, aby sloužili dlouhá léta? S láskou.

Telefony už nejsou jako dřív

Když jsme si před skoro dvaceti lety kupovali třicet tři desítku, ani jsme netušili, kde budeme za pár let. Jak budou vypadat mobilní telefony, si nikdo neuměl ani představit. A co budou umět už vůbec ne. Tenkrát jsme byli rádi, že jsme poslali SMS, zavolali jsme si, zahráli si hada a ti šikovnější si dokázali složit melodii na vyzvánění. Bez nabíjení jsme vydrželi klidně týden. Postupně se technologie měnila a mobilní telefony prošly ohromnou změnou.

nokia_3310

Vývoj byl téměř raketový. V současné době dokážeme mobilem zaplatit nákup, změřit kroky, fotografovat, sledovat počasí a být součástí sociálních sítí. Bez nabíjení už vydržíme maximálně tři dny, ale spíše méně. A jsme pořád na příjmu.

Kvalita něco stojí

Když už si vybíráte telefon, máte od něj určitá očekávání. Potřebujete, aby byl spolehlivý, rychlý a pěkný. Ovšem vyznat se v jádrech, procesorech, paměti RAM a megapixelech fotoaparátu není snadné. Pokud máte v okolí někoho, kdo se o tyto technologie zajímá, poraďte se s ním. Samozřejmě vám poradí i na prodejně, ale myslete na to, že prodejce potřebuje především prodat a je mu celkem jedno, jestli budete spokojení. Pokud už víte, jaký mobilní telefon by se vám líbil, vyzkoušejte ho. Ať už u známého, či v obchodě. Možná používá jiný operační systém, který vám i přes ostatní klady nebude vyhovovat. A aby vám vaše nová hračka vydržela co nejdéle, určitě si pořiďte ochranné sklo a obal na mobil xiaomi https://www.modnimobil.cz/obaly-na-mobily-xiaomi-375, který ochrání telefon při pádu.

Výběr notebooku

Jestli se rozhodujete pro notebook a máte s některou značkou dobrou zkušenost, věřte jí dál. To je totiž nejlepší řešení. Pokud jste měli patnáct let například Acer, zůstaňte mu věrní, i když vám okolí bude tvrdit, že nejlepší značkou na současném trhu je HP nebo Lenovo.

moderní_technologie

Životnost notebooku prodloužíte pravidelným odstraňováním zbytečných položek, ať už to jsou fotografie nebo filmy, kontrolou programů, které se spouští po zapnutí a správným nabíjením. A hlavně musíte mít svou novou hračku, ať už mobil či notebook, rádi a ona vám za to bude dobře sloužit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup