Hvězdná jména na MS 2019


Čím více se blíží termín zahájení šampionátu, tím více jmen zamítá a potvrzuje svou účast na tomto vrcholu samotné hokejové sezony. Na koho se tedy můžeme těšit, že nám bude ukazovat své umění v Bratislavě a Košicích?
lední hokej

Patrick Kane – Spojené státy americké se znovu po roce mohou těšit na svou největší hvězdu, které se mimo jiné také stala „katem“ českých hokejistů ve čtvrtfinále v Kodani. Podle dostupných informací by měl opět zastávat roli kapitána týmu. Kane si určitě bude chtít spravit náladu po sezoně, která pro něj v individuálním hledisku byla opět skvělá. V tabulce kanadského bodování se umístil na třetím místě se 110 body za 44 gólů a 66 asistencí. Nicméne se jeho Chicagu nepodařilo postoupit do bojů o Stanley Cup a tím pádem si Kane prodlužuje sezonu na MS, doufejme jen, že se nebude opakovat stejný scénář jako před rokem.

Nikita Kučerov – Ruský tým začínají pomalu, ale jistě doplňovat velice zvučná jména. Tím nejvíce zvučným, které je letos mohlo doplnit, je jistě senzace letošní sezony z Tampy Bay. Vítěz tabulky produktivity pro letošní rok s celkovým počtem 128 bodů (41 gólů a 87 asistencí) byl zároveň i nejlepším nahrávačem. Celkem suverénní Tampě ovšem hrubě nevyšel začátek play-off a po výprasku 0:4 na zápasy od posledního postupujícího Columbusu jim nečekaně sezona skončila a Kučerov okamžitě přislíbil pomoc svému týmu v Bratislavě.
led na hokej

Jakub Voráček – Bezpochyby největší hvězdou českého národního týmu na turnaji bude ryšavý útočník z Philadelphie Flyers, kterého zdobí mohutný plnovous. Kladenský odchovanec po loňské odmlce letos opět neváhal a hodlá reprezentaci pomoci ukončit dlouhé čekání na cenný kov z velkého turnaje. Z osobního hlediska to nebyla nejpovedenější sezona, která se mu kdy povedla, ovšem 66 bodů za 20 gólů a 46 asistencí znamená, že Jakub bude jistě nejnebezpečnějším hráčem pro soupeřovu obranu v českém dresu.