Nákladné, ale nádherné: smaragd indického oceánu

Za smaragd je považováno místo, zvané Srí Lanka. Určitě jste již o něm někdy něco slyšeli. Je to ostrovní stát v Asii, který je oddělen od Indie pomocí Palkové úžiny. Hlavním městem je Šrí Džajavardanapura Kotte, které tvoří předměstí města Kolomba, které je zároveň městem největším. Žije zde okolo 20 miliónů obyvatel a převládá zde buddhistické náboženství.
V dávných dobách měl ostrov mnoho jmen, ale od roku 1978 je jeho název ustálen. Mezi přírodní zdroje se řadí například diamanty, drahokamy či grafit. Velmi se zde pěstují čajovníky, kokosové palmy či rýže.

srí lanka

Mezi zajímavosti se řadí například to, že je zde povinná vojenská služba od 18 let a mnoho lidí alespoň jednou ročně navštíví horu Šrí Pada, která má okolo 2 000 m n. m. Pokud byste se zde rozhodli vydat na dovolenou, doba cestování trvá okolo 10 hodin. Ostrov patří mezi velmi exotická místa a úředním jazykem je tamilština nebo sinhálština, ale je možnost se zde domluvit také anglicky.

Co se týká podnebí, je buď velmi vlhké, nebo tropické. Záleží na tom, jak zrovna natrefíte. Teploty se pohybují okolo příjemných 30°C. Turistický ruch je hlavně v období zimních měsíců.
Existuje mnoho překrásných míst, které můžete navštívit, a na některé z nich se právě teď podíváme společně.

západ slunce

Královská botanická zahrada
Můžete zde vidět mnoho zajímavých rostlin a živočichů. Velmi se zde střídá fauna
a flóra.

Sloní sirotčinec
Tento sirotčinec určitě nadchne všechny milovníky slonů. Můžete navštívit například zraněné slony. Pokud natrefíte na správnou dobu, může pro vás být životním zážitkem koupání slonů v řece.

pláž

Čajové plantáže
Plantáže jsou velmi důležité pro Srí Lanku. Mnoho obyvatel se živí právě sběrem čajových lístků.
Pokud byste se rádi právě na tento ostrov vydali, musíte počítat i s tím, že kromě krásy uvidíte také chudobu obyvatel. Určitě vám budou moc vděční, když jim věnujete nějaké sladkosti pro děti nebo kus oblečení, papíry nebo tužky.
Pokud byste se o Srí Lance rádi dozvěděli více informací, určitě neváhejte navštívit .