Hračky pro malá miminka

Jakmile se narodí malé miminko, příbuzní jeho rodiče hned zahrnou spoustou hraček, které vlastně k životu ani nepotřebují. Jaké hračky pro miminko pořídit, čím jim uděláte radost? Především se řiďte pravidlem, že méně je více.miminko s hračkou

  1. Na postýlku

Kolotoče nad postýlku mají tu výhodu, že se točí a tím pádem dítko zaujmou svým pohybem a zvukem, který vydávají. Melodie, které kolotoče hrají se většinou dětem moc líbí a tím pádem je vydrží chvilku sledovat. Vybírejte spíše jednoduché kousky, které neobsahují příliš drobností, ty dítko stejně nepochytí. Pokud chcete mít kolotoč s projektorem hvězd na stěnu, pak počítejte nejen s vyšší pořizovací cenou ale také s vyšší váhou kolotoče, který musí být opravdu dobře upevněný k postýlce.
Na postýlku také můžete umístit hračky, které dítě zabaví, třeba ve e chvílích, kdy bude na bříšku. Jedná se o spirálu na postýlku, která se ovine okolo tyček a tím pádem postýlku pěkně ozdobí a zároveň udělá dítěti radost. Obsahovat může různé pískací hračky, zrcátka a podobné drobnosti, které dítě zaujmou.miminko v kočárku

  1. Knížky a leporela

Pokud čekáte malé miminko, a chcete nakupovat i knížky a leporela, pak se zaměřte spíše na ty jednodušší s jedním obrázkem a v jednoduchých barvách. Ideální je zvolit mantinel v černé a bílé barvě, které dítě pěkně vnímá díky kontrastu. Děti si také rády prohlíží jednoduché knížky, třeba s oblíbenými postavičkami, takže pokud dostanete trochu více knížek, určitě je schovejte na pozdější věk, kdy je dítě zaručeně ocení.

  1. Do kočárku

Pro miminko, kterému se nechce spát je v kočárku tak trochu nuda, především pokud musí být z nějakého důvodu schované pod boudičkou. Pořiďte si zajímavé hračky na kočárek, které dítě zabaví a zároveň budou vypadat dobře. Do kočárku pořiďte ideálně hračku, která se hodně hýbe a je zároveň zajímavá třeba zrcátkem, nebo melodií, kterou hraje.