Co ovlivňuje naši náladu?

Je pravdou, že nemáme každý den stejný a ani naše nálada v něm, není na stejné vlně jako včera.
Jsou totiž určité faktory, které ovlivňují to, jaké chování vůči našemu okolí budeme mít a samozřejmě i to, jaké emoce ze sebe vydáme.
naštvaná partnerka

VZTAH S PARTNEREM

Skutečnost, která nasvědčuje tomu, v jakém vztahu žijeme a co se v něm odehrává, má zásadní vliv na to, jak působíme na naše okolí a vystupujeme před lidmi, se kterými přijdeme v průběhu dne do styku.
Pokud máte doma všechno v pořádku a harmonii, jistě budete přes den v rovnováze a nebudete mít v sobě žádné větší napětí. V případě, že se s vaším protějškem doma hádáte a zpravidla večer vaše konflikty gradují, je pravděpodobné, že ráno vstanete do nového dne s tím, že váš vztah je poněkud komplikovaný a vy v něm nejste příliš šťastní. A tím pádem, budete mít celý den špatnou náladu.

KDYŽ SE NEDAŘÍ

Špatný den, kdy se vám příliš nedaří a všechno se vám sype před očima je něco, co zažil už každý. V takovém okamžiku pochopitelně nemáte náladu na to, užít si ho a být tak nějak nad věcí. Zpravidla v takový den propadáte depresi, beznaději a zoufalství z toho, aby už konečně skončil a vy jste si mohli jít v klidu domů lehnout.
Nemějte však obavy, nálada, kterou v takový den máte je oprávněná a naštěstí není trvalá.
přesýpací hodiny na novinách

ČASOVÁ VYTÍŽENOST

V dnešní době je opravdu náročné všechno stíhat. Nedostatek času trápí mnoho vytížených lidí a mnohdy v nás vyvolává pocit agrese, nepříjemného a protivného chování, pokud nestíháme to, co bychom chtěli.
Většinou v nás časová tíseň vyvolá negativní náladu, kterou – i když nechceme, přenášíme nejen na cizí lidi kolem nás, ale i na naše nejbližší.

HORMONÁLNÍ ZMĚNY

Týká se to především něžnějšího pohlaví. Ženy se zpravidla setkávají s různými hormonálními změnami, které jejich náladu rozhodí natolik, že to nemůžou ovládat.
Menstruační cyklus, těhotenství, kojení, období v přechodu – to jsou přirozené kapitoly, které v ženách vyvolávají vlnu emocí a citového rozpolcení. Muži však z toho nejsou zcela venku, protože i jich trápí období puberty nebo dospívání, které trvá mnohem delší dobu než u žen a později i stará známá krize středního věku, které se ani oni nevyhýbají.
A v takovém období, se samozřejmě jejich nálada pohybuje jako na houpačce – nahoru a dolů.