Rozkládací pohovka má dvojitý účel

Ne každý má dostatečně velký byt, kde jsou samostatné ložnice i obývací pokoj. Občas se musíte uskromnit a vtěsnat své místo na spaní v obýváku, což však nemusí být žádný problém, pokud si pořídíte skutečně kvalitní rozkládací pohovku pro každodenní spaní. Rozkladaci pohovka na kazdodenni spani se vám může sejít i tehdy, když u vás občas prospí návštěva a vy je potřebujete pohodlně přenocovat. Vždyť v každé domácnosti někdy nastane situace, že potřebujete postel navíc.

rozkládací pohovka

Na rozkládací pohovce nešetřete

Rozkládací pohovka pro každodenní spaní by měla mít určitě stabilní konstrukci a zejména pohodlnou matraci, která je základem pro dobrý spánek. U tohoto typu pohovky určitě nedívejte nejprve na cenu, mohlo by se vám to totiž vymstít a po čase zjistíte, že se vám pohovka začne rozpadat a ráno se budete probouzet dolámání. Proto raději sáhněte po kvalitní pohovce z masivu nebo pevného kovu, která vydrží i častější rozkládání a skládání. Při výběru se zaměřte také na to, zda je výsuvný mechanismus rozkládání vhodný pro každodenní manipulaci. Pokud je konstrukce z levné dřevotřísky, můžete si být jisti, že taková pohovka určitě nevydrží dlouho a po čase už budete přemýšlet co s ní.

pohovka

Kvalitní matrace je velmi důležitá

Matrace je hned druhou nejdůležitější částí rozkládací pohovky pro každodenní spaní. Podstatná je výplň matrace a také tvrdost matrace. Obecně se z ortopedického hlediska upřednostňuje tvrdší matrace, která zabrání bolesti zad a křížů. V úložném prostoru pohovky můžete odložit ložní prádlo, deky nebo náhradní polštáře čili má další užitečnou funkci navíc. Co se týká systémů rozkládání, na trhu je jich hned několik, každý má své výhody i nevýhody. Na spaní je asi nejvhodnější systém s celistvou matrací, které vydrží i větší zátěž. Dalším typem je vysouvací zásuvka, kdy je matrace umístěna v zásuvce pod částí k sezení, taková matrace však není vcelku, což může trochu nepohodlné. Asi nejjednodušší systém rozkládání má tzv. klik klak systém, jednoduše sklopíte opěradlo a postel je na světě. Potah pohovky by měl být kvalitní z pevného materiálu a zejména by se měl snadno udržovat a čistit. Pokud i vy uvažujete nad koupí rozkládací pohovky pro každodenní spaní, klikněte na stránku https://www.sconto.cz.