Pro ten pocit

Motorkáři, zažili jste někdy ten důvěrně známý pocit, že nic není problém? Sotva nakopnete motor, chytíte se za řídítka a jste ztraceni. Pohltí Vás kilometry silnic a dálnic, pohltí Vás pocit svobody a nekonečných dobrodružství. Ovšem než se necháte unést na vlně euforie a radosti z jízdy je potřeba dodržet alespoň pár základních rad:
motocykl na silnici
·         Bezpečné oblečení (tričko a krátké kalhoty na silnici nepatří, myslete i na pevnou obuv). V případě, že dojde k jakékoli kolizi na silnici, sice kvalitní motorkářské oblečení není stoprocentní záchrana, ale je to minimálně záruka, že ruce a končetiny jsou do určité míry chráněny.
·         N hlavu vždy a za všech okolností přilba (to platí samozřejmě i pro spolujezdce). V dnešní době už snad automatická a samozřejmá záležitost, ovšem najdou se i specialisté, kteří si rádi nechávají své vlasy čechrat větrem.
·         Technický stav stroje – než vyrazíte na cesty, zkontrolujte a prověřte, v jaké je Váš dvoustopý miláček kondici. To, že jste absolvovali před týdnem trasu bez problémů, neznamená, že tentokrát to musí být automaticky taky tak. Uvědomte si, že nezodpovědným přístupem ohrožujete zdraví a životy nejen vlastní, ale i případných spolujezdců a dalších účastníků v dopravě.
·         Dodržování pravidel silničního provozu. To, že máte silný a výkonný stroj, ještě neznamená, že Vám patří celá silnice, či dálnice! Respektujte pravidla, respektujte sebe i ostatní. Zbytečně nepřeceňujte síly a nepočítejte s tím, že za zatáčkou zrovna nikdo nepojede. Dodržujte předepsané rychlosti a zbytečně na sebe neupozorňujte svou zběsilou jízdou.
technický stav motocyklu
·         Odpočívejte! To, že chcete být za pár hodin na vysněné dovolené, nebo na srazu motorkářů neznamená, že musíte trasu urazit nonstop. Není nutné, že tam budete o hodinu později, je nutné dorazit v pořádku a v pořádku se vrátit i zpět domů.
Jednoduše i při řízení používejte, jako v mnoha jiných činnostech hlavu! Pamatujte, že jak se budete Vy chovat k ostatním řidičům, budou se chovat oni k Vám. Takže šťastnou cestu a dobrý vítr v zádech!