Nechte se inspirovat i vy

Už naši dávní předci v době kamenné se setkávali u ohně, kde nejen připravovali jídlo, ale udržovali také společenství. Vyprávěli si příběhy a sdíleli spolu své životy. A tak je tomu i dnes ve většině rodin.

V posledních letech je velkým návrhem k oživení především kuchyně s ostrůvkem. Tento trend stále zůstává a většina designérů nemá problém se jej s velkou grácií zhostit. Vše samozřejmě souvisí s prostorem, který se jim nabízí.
Velikost kuchyně by měla být přímo úměrná počtu členů rodiny.Samostatná jednotka má totiž na životní prostředí naprosto jiné nároky než větší tým. Miniatury nejsou tedy v tomto případě příliš žádané, bohužel jimi disponuje ale většina bytových jednotek. Jak se vyrovnat s tímto problémem?

kuchyň moderní

Pokud má tento prostor správně plnit svůj účel, pak nestačí zařídit jej jenom nejmodernější technologií a funkčními roboty. Hlavní roli hraje především správné uspořádání, které nám šetří čas a také prostor. Díky tomu se budeme v našem království lépe orientovat.

Právě proto se nám bude hodit tzv. ostrůvek, na kterém můžeme kouzlit. Je vybaven vlastním přívodem teplé a studené vody a nechybí mu ani osvětlovací tělesa. Někdy disponuje dokonce funkčními zásuvkami nebo digestoří. Pracovní plocha by měla mít ideální výšku. Uvažujte racionálně, pokud jste malí, bude se hodit nižší provedení a v opačném případě zase vyšší.

Jedná se hlavně o vaše pracoviště, kde zejména ženy tráví většinu svého času doma.
I technické vybavení podléhá moderním trendům, kdy je potřeba vybírat správně vhodné barvy a materiály, které vám budou příjemné. Pokud se nebojíte sáhnout hlouběji do kapsy, můžete vsadit na díla známých návrhářů, ze kterých dnes vychází i ti současní.

luxusní kuchně

Komfort vaší kuchyně nespočívá jenom ve velkých rozměrech, ale hlavní měrou na úrovni zařízení a jeho následném uspořádání. Uvidíte sami, že hned na počátku oceníte skvělé vlastnosti ostrůvku, který vytvoří zajímavý solitér celého prostoru a propojí tak příjemné s užitečným.