Návrat k dřevěným výrobkům

Pro někoho kus dřeva nic neznamená, jiný ocení tento přírodní materiál a s oblibou po něm sáhne třeba při zařizování interiéru.
Dřevo, úžasný přírodní materiál s velkým potenciálem, co se týká jeho využití. Dřevo je, ale krásné i po estetické stránce. Barvy dřeva, podle druhu stromu nebo letokruhy jsou opravdu krásné. Dřevo se zpracovává a k výrobě používá, již po celá staletí. Bereme ho, tak trochu, jako samozřejmost. Využití dřeva se odvíjí od jeho kvality. Některá dřeva jsou velmi tvrdá. Je vhodné je použít na výrobky, které mají být odolné a stabilní.
mlha v lese.jpg
Na co vše můžeme dřevo použít?
Téměř na cokoli. Zastánci dřeva se tímto materiálem obklopují ve všech možných podobách. Dřevo hojně využíváme ke stavbě pergol, altánů a zahradních domků. V oblibě stoupá výstavba srubů a roubenek. Mnoho lidí, toužících po vlastním rodinném domku si může pořídit dřevostavbu. Její pořízení je jednodušší než výstavba zděného domu. Doba výstavby je totiž o mnoho kratší. Není ničím výjimečným, že hrubá stavba domu je hotová již za tři měsíce. I pořizovací cena je o něco přijatelnější než u zděných domů. Naopak o něco hlouběji si sáhneme do kapsy, pokud se rozhodneme pro srubový dům z dřevěných kulatin. Tyto sruby jsou bezesporu krásné a bydlení v nich je určitě pro milovníky dřeva potěšením.
zasněžené klády.jpg
Zajímavým a skoro zapomenutým artiklem je výroba dřevěných šindelů. Využití najdou nejen při opravě původních stavení, ale můžete je vidět i na štítech a fasádách nových moderních domů. Na výrobu šindelů musí být použito velmi kvalitní dřevo. Šindel musí odolat všem povětrnostním podmínkám.
staré dřevo a květiny.jpg
Přesto, že dřevo patří mezi obnovitelné materiály, neměli bychom ho brát za samozřejmost. Těžba dřeva, s vzrůstající oblibou tohoto materiálu, stále stoupá. Lesní porosty ovlivňují i klimatické podmínky. Mohlo by se nám stát, že v budoucnu si o procházce lesem necháme jen zdát.