Kvalitní taška


Slyšela jsem, že v poslední době jsou velice populární papírové ekologické tašky s potiskem. A víte vůbec na co se používají ekologické tašky? Takovéto tašky s potiskem si právě nechávají udělat různé firmy anebo hlavně obchody, kam chodíme skoro dennodenně nakupovat. Jsou to například různé hypermarkety nebo supermarkety, které je prodávají různé zboží nebo drogerii. A pokud třeba nemáte u sebe nějakou tašku, tak si právě v tomto hypermarketu anebo v supermarketu koupíte tašku. A většinou jsou to papírové tašky s potiskem.

Pevná barevná taška.

A ten potisk je samozřejmě jejich logo anebo název obchodu. Věřte mi, že toho je opravdu hodně, takže budete mít na výběr. Záleží samozřejmě ale pouze zase jenom na vás, pro co se rozhodnete. Ale papírové tašky jsou podle mého názoru opravdu více praktické a vyplatí se, než kdybyste kupovali jenom plastové tašky a sáčky. Já jsem asi myslím, že plastu už odzvonilo. Sice ano, na jednu stranu chápu, že plast je odolný a že se jenom tak neprotrhne. Protože já jsem kolikrát kupovala třeba mléko nebo ovoce či zeleninu a pod tou tíhou se mi papírová taška roztrhla. I když jsem tam měla menší váhu, než kolik ukazovalo, že ta taška snese.

Mám i papírové tašky.

Tak i tak bohužel se mi ta papírová ekologická taška protrhla. Abych se přiznala, tak občas dávám přednost také igelitové tašce s tiskem, i když není ekologicky lepší. A já jsem veliký ekolog, jsem zastáncem ochránce přírody, takže když mám na výběr, jestli si koupím igelitovou tašku nebo ekologickou papírovou tašku s potiskem, tak vždycky dám samozřejmě přednost tomu, co je pro přírodu méně invazivní. Tudíž to znamená že si vezmu pěkné papírové tašky s potiskem. A podle mého názoru by tohle měl udělat každý. Přeci nechceme, aby za pár desítek let bylo z naší planety jenom velký kus plastu. Anebo velký kus odpadu. Vždyť už v nějakých rozvojových zemích to řeší tak, že jednoduše ty plasty bohužel hází do řek. Určitě jste viděli už na internetu také různá videa, kdy se lidé koupali v řece, kde na každém metru čtverečním plavali čtyři kousky nějakého plastu. Podle mého názoru je to veliká škoda.