Kočičí výcvik

Kočky v současné době pomalu začínají vytlačovat v oblíbenosti prvenství psů. Především proto, že kočka je nenáročné zvíře, které nemusíte venčit a které si velmi snadno zvykne na život v bytě. Kočky jsou však nejen v našich obydlích, ale běhají volně venku a žijí všude na světě. Víme odkud přišly a že jsou stále tak trochu divoké. Také o nich víme hlavně to, že jsou velmi nezávislé. Kočka se prostě chová podle svého a většinou si svého páníčka dovede pěkně omotat okolo prstu. Proto mnoho lidí zajímá, zda je vůbec možné kočku vycvičit.

kočka na klíně

VYUŽIJTE ZVĚDAVOST KOČKY

Kočka se vám rozhodně tak jako pes nebude chtít zalíbit. Nebude vás poslouchat jen proto, aby vám udělala radost. Kočka se vycvičit dá, alespoň k některým úkonům. Nejvíce záleží na vaší trpělivosti, protože kočka si sama určí, jak dlouho s vámi chce být v kontaktu. Když jí to přestane bavit, prostě odejde a vy ji nazpět nepřivoláte. Ale pokud ji opravdu zaujmete, zvítězí její přirozená zvědavost.

zvědavá kočka

CHVALTE A ODMĚŇUJTE

Trénovat kočku, to chce skutečně hodně času, neustále chválit jménem a odměňovat. Tak můžete klidně kočku naučit, aby si na povel sedla a podala pac. Sedí vaše kočka v blízkosti misky a čeká na žrádlo? Využijte jejího chování a zvykněte jí, že jídlo dostane až v této pozici a když vy řekněte: „Sedni!“ Využijte také toho, když k vám váš pokojový tygr sám přiběhne a vyslovte slovo, které si brzy spojí s tím, co bude následovat – třeba právě trénink, tedy pro kočku hraní.

malé kotě

KLÍČ K ÚSPĚCHU

Tkví v tom, že budete jednoduché povely stále opakovat, vždy budete cvičit jen jednu věc a důkladně poznáte chování své kočky. Vlastně se tak trochu naučíte komunikovat v kočičí řeči. Hlavně musíte odměňovat skutečně jen žádoucí chování! Vaše důslednost pak může být odměněna i tím, že vaše kočka nebude škrábat nábytek, ač si myslíte, že je to zhola nemožné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup