Hrady a zámky, které stojí za návštěvu

Toužíte po pořádné dávce historie a nádherné architektury? Je čas vybrat si z mnoha skvostů naší země užít si atmosféru minulých staletí. Ať už vás přitahuje velkolepé baroko, romantický středověk či dokonalý klasicismus, v Česku je rozhodně z čeho vybírat. Zajímají-li vás tajuplné zříceniny strážných hradů a stavení, připravte si dobré boty, je načase vydat se za dobrodružstvím!Skotský hrad Dunrobin

Zámek Hluboká nad Vltavou

Hluboká patří mezi nejznámější zámky u nás a mluví se o ni I ve světě. Její historie sahá až do 13. století, kdy sloužila jako strážný hrad. V 16. století byla přestavěna na renesanční zámek, později ho noví majitele nechali přestavit na barokní, ovšem nynější podoba mu byla dána až v polovině 19. století.
Prohlédnout si lze nejen hostinské pokoje, věž, kuchyni a reprezentační pokoje, ale také rozsáhlou zámeckou zahradu.
Ceny se pohybují od 130 Kč do 590 Kč za rodinné vstupné. Děti do šesti let a držitelé zdravotních průkazů mají vstup zcela zdarma. Je možno platit hotově i platební kartou.
Prohlídky jsou vykládány jak v českém, tak i v anglickém jazyce.Zámek Hluboká nad Vltavou

Hrad Loket

Tento velkolepý hrad byl založen v druhé polovině 12. století jako pohraniční pevnost. Sloužil králům i měšťanům a od 19. do 20. století dokonce jako vězení. 
Součástí expozice jsou zbraně, porcelán a prostory bývalé věznice.
Cena vstupného se pohybuje mezi 90 Kč až 420 Kč za rodinné vstupné. Děti do šesti let a držitelé ZTP průkazu mají vstup, stejně jako na Hluboké zcela zdarma.
Výklad je možno dostat v češtině, němčině, angličtině a ruštině.

Zřícenina hradu Helfštýn

Helfštýn byl postaven v druhé polovině 13. století. Na gotickou pevnost byl přestavěn na konci 14. století a dokončen byl pravděpodobně až na začátku století patnáctého. Roku 1656 započala demolice hradu, která hrad zbavila podoby panského sídla. Hrad začal chátrat a v roce 1817 byl dokonce zasažen dělostřeleckou palbou.
Podívat se můžete na archeologické nálezy, mincovnu a kovárnu.
Za vstup zaplatíte od 20 Kč do 50 Kč. Děti do šesti let nemusí platit vůbec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup