Jaký význam mají v našem životě barvy

O vztahu k barvám byste si měli více povídat zejména s dětmi. Ty bývají upřímné a otevřené a nebrání se vyslovit svůj vlastní názor, nikoli převzatý na základě nějakých dogmat, jak to častokrát mívají právě dospělí. Děti se rády oblékají po svém a berou si na sebe to, co jim spontánně vyhovuje. Připravíte-li jim šatník podle toho, jak se jim barvy oděvů zamlouvají, můžete očekávat, že se každé ráno před odchodem do školy budou oblékat podle nálady, a ne podle toho, co diktuje „paní móda“. V pondělí se obléknou třeba do hnědé, v úterý již do žluté, ve středu budou preferovat zelenou a červenou, a ve čtvrtek a v pátek třeba bílou s modrou. Co která barva vyjadřuje, a proč se inspirovat při oblékání právě vašimi dětmi?

krásná dívka

Modrá – ta bývá v našem oblečení velmi častá a mívají ji rádi lidé, co preferují volnost a kreativitu. Modrá vyjadřuje vzduch, nebe nad hlavou, otevřený prostor, a koresponduje s pátou, krční čakrou. V modré barvě se lidem lépe slovně vyjadřuje (krk – hlasivky), a modrá může podpořit i snazší prosazování vlastní životní cesty.

barevný šatník

Zelená – zelená podporuje cit a vnímání srdcem, vzájemnou úctu, empatii, porozumění, přátelství a lásku. Výborně se kombinuje s růžovou, obě barvy totiž spolu vytváří láskyplné propojení, kde se zrcadlí mezilidské vztahy i vztah k přírodě. Kdo se rád obléká do kombinace zelené a růžové, mívá i takovou auru a bývá to člověk velmi citlivý a přátelsky nakloněný. A zároveň může být něžným a vyhledávaným milencem (milenkou).

Červená – ta velmi aktivizuje a je důležité vhodně ji ladit s ostatním oblečením. Příliš mnoho červené, zvláště s černou, z vás může udělat agresivního tvora, naopak červená s bílou nebo se zelenou a s modrou vás pěkně „uzemní“ a zároveň podepře vlastnosti těchto ostatních barev.

Černá je barva smutku a raději ji nenoste, zbytečně bere energii. Mimochodem, víte, že černá vlastně není barva? Není součástí barevného spektra. Když si rozložíte např. sluneční světlo křišťálovým či skleněným hranolem, bude v něm celá barevná duha, ale černou tam nenajdete.