LED žárovka E27 je jedním z nejprodávanějších typů světelných zdrojů

Edisonův závit E27 stále dominuje

Objev závitu, který na paticích žárovek zná lidstvo déle než sto let, vnesl dominantní postavení do domácností a na většinu kancelářských pracovišť po celém světě. Ačkoli se již v mnoha zemích přestala oficiálně nabízet jako zdroj světla vláknová žárovka, jednoduchý šroubovací závit nejen že přežil, ale je nejčastěji vyráběnou koncovkou osvětlovací techniky. Jeho výroba stále pokračuje v řadách kompaktních zářivkových těles a ve výrobcích, jejichž základ tvoří polovodičové LED diody.

žárovky patice E27

Energetická úspora může být značná

Jednou z významných předností této technologie je velmi vysoký výkon. LED žárovka E27 Lightpark tak může nabídnout při velmi nízké spotřebě elektřiny mnohem více světla než ostatní zdroje. Toho lze využít např. v domácnostech nebo v kancelářích, přičemž se stává, že namísto dvou vláknových žárovek stačí jen jedna polovodičová. Pro centrální svítidla vystačíte i s žárovkami s polovičním příkonem ve srovnání se staršími typy kompaktních zářivek.
Jestliže se na tuto problematiku zaměříte více do hloubky, zjistíte, že pořizovací náklady na investice do osvětlovací techniky se v případě diod při výměně vláknových žárovek nebo klasických zářivek zaplatí za několik měsíců a u kompaktních zářivek zhruba do dvou let.

LED žárovka

Životnost nahrává úsporám

Úspory energie a snížení energetické náročnosti byly jedním z důvodů, proč se do popředí derou polovodiče, a proč wolframové vlákno je dnes pouze tepelným zdrojem pro některé chovatele domácích zvířat a pěstitele rostlin. Klasické žárovky mohou být v provozu velmi krátkou dobu, pouze přibližně tisíc hodin, zatímco LED diody vydrží pracovat až stokrát déle.  Tato skutečnost významně nahrává spotřebitelům zejména tehdy, rozhodnou-li se pro rozsáhlou investici do více svítidel, a kdy lze očekávat dobu provozu deset a více let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup